• « بیانیه مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مرودشت »
« بیانیه مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مرودشت »

تاریخ: دوشنبه 2 دی 1398//ساعت:11:25//گروه:بیانیه ها//زیرگروه:بیانیه شماره 1//شماره خبر:917

« بیانیه مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مرودشت »

بسم الله الرّحمن الرّحیم

وَ لْتَکُنْ مِنْکُمْ أُمَّةٌ يَدْعُونَ إِلَي الْخَيْرِ وَ يَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ يَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ.

و باید از میان شما گروهى باشند که مردم را به نیکى فراخوانند و آنان را به کار پسندیده وادارند و از کار زشت و نکوهیده نهى کنند و اینانند که رستگار خواهند بود.

مطالبه ی اجرای سیاست های کلی نظام ، تحقق منویات حضرت امام خمینی ( ره ) و مسائل مورد دغدغه مقام معظم رهبری با انگیزه همگانی نمودن امر به معروف و نهی از منکر ، احیای فرهنگ حمایت ، پیگیری و مطالبه گری از اجزای حاکمیت، ایجاد و گسترش نظارت عمومی از طریق امر به معروف و گفتن و نترسیدن امری حیاتی است.  پرداختن برخی از مسئولان به مسائل زیرِ نصابِ اهمیت و اقدامات روبنایی و سهل انگاری در اجرای فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر سببِ جوِ امر به معروف هراسی در جامعه و سرخوردگی نیروهای انقلابی گردیده و از طرفی نیز موجب بروز آفت های اساسی و مهم در اندیشه ی اجزای حاکمیت را به دنبال داشته است.

مجمع رهروان امر به معروف و نهی ازمنکر شهرستان مرودشت، بانصب العین قراردادن اوامرمقام معظم رهبری و با مشارکت نخبگان، خبرگان ، آحاد جامعه و به ویژه جوانان :

  1. حمایت، پیگیری و مطالبه گری نخبگانی از اجزای حاکمیت برای تحققِ منویات حضزت امام (ره) و مقام معظم رهبری در سیاست کلی نظام را در الویت فعالیت های خود قرار میدهد.
  2. برای تحقق اصل هشتم قانون اسامی اهتمام لازم را به عمل خواهد آورد.
  3. برای حمایت از ارکان نظام من جمله ؛ سران سه قوه ، نیروهای مسلح ، نهادهای انقلاب اسلامی و نمایندگان آنها، به منظور ارتقاء روحیه انقلابی گری درمواجه با ناملایمات وغلبه برمشکلات و حفظ ارزش های اسلامی و دستاوردهای انقلاب از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.
  4. مجمع، حمایت از ائمه جمعه و جماعت ، مدیران ارزشی و نیروی انتظامی به منظور ارتقاء روحیه در برخورد با ناهنجاریهای اجتماعی و تامین امنیت اخلاقی  را در شهرستانها و بخش ها در دستور کار قرار میدهد.
  5. فعّالیّت کاروانِ عظیم امر به معروف و نهی از منکر را با هدایت، تمرکز ، پیگیری و با همت جوانان و نخبگان جامعه به پیش خواهد برد.
  6. با داشتن نخبه‌های فکری در زمینه‌های گوناگون در میان جوانان و مسئولین، با برنامه‌ریزی نسبت به پیدا کردن راهکارهای مناسب اقدام خواهد کرد.
  7. مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مرودشت با استعانت از خداوند متعال ، تحت توجهات حضرت بقیه الله الاعظم ( ارواحنا فداه ) و به اهتمام دلسوزان و فرزندان انقلاب اسلامی به عنوان یک تشکیلات فرهنگی و سازمانی مردم نهاد در لبیک گویی به ندای ولی امر مسلمین که فرموده اند؛ بالاترین معروف حفظ نظام اسلامی است، تشکیل و فعالیت خود را آغاز میکند.

مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مرودشت

ارسال نظرات