•  روحانی: هر مجلسی با نظر مبارک مردم، برای ما محترم است
روحانی: هر مجلسی با نظر مبارک مردم، برای ما محترم است

تاریخ: جمعه 7 اسفند 1394//ساعت:17:55//گروه:اخبار//زیرگروه:انتخابات//شماره خبر:868

به گزارش خبرنگار ایلنا ، حسن روحانی پس از انداختن رای خود به صندوق در و با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور ضمن تبریک به مردم ایران برای حضور فعال و پرشور پای صندوق انتخابات در سراسر کشور، گفت: گزارش‌هایی که تا این لحظه دریافت کرده‌ایم هم در سراسر کشور امنیت کامل وجود دارد و هم حضور مردم پای صندوق انتخابات، حضوری پرشور است.

او ادامه داد: در واقع انتخابات امروز نمادی است از استقلال سیاسی کشور و حاکمیت ملی ما و اگر پیش از پیروزی انقلاب، دست‌های بیگانه برای اداره کشور ما تصمیمی می‌گرفتند، در طول این ۳۷ سال این مردم ما هستند که پای صندوق انتخابات با دست‌های پر برکت خود برای کشور تصمیم می‌گیرند.

رییس جمهور اضافه کرد: امروز به دست مردم و اراده و همت مردم دو نهاد بسیار مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری شکل می‌گیرد.

روحانی تصریح کرد: رای امروز مردم سرمایه‌گذاری بسیار پرسودی است. یک ساعت پای صندوق آرا می‌روند و آرا را می‌نویسند و در صندوق آرا می‌اندازند و از ثمره ۴ ساله برای مجلس شورای اسلامی و ثمره ۸ ساله برای مجلس خبرگان استفاده می‌کنند. کدام تجارت پرسودی است که یک ساعت کار تلاش باشد و ۴ یا ۸ سال آثار آن که امنیت ملی، آرامش، عزت سیاسی کشور، امید به آینده و رونق اقتصادی باشد، حاصل شود.

رئیس جمهور یادآور شد: امروز مشارکت سیاسی به مفهوم امیدواری به آینده کشور است و این مشارکت سیاسی به مفهوم اعتماد به نظام و کارگزاران این نظام است. بنابراین امید و اعتماد سرمایه اصلی و بزرگی است که امروز پای هر دوی آن‌ها امضا می‌شود.

او تصریح کرد: اگر امروز مردم در مشارکت سیاسی فعال هستند، انتظار ما این است که از فردا در مشارکت اقتصادی و مردمی فعال باشند تا کشور را به نقطه‌ای برسانیم که در شان ایران بزرگ و عزیز و ایرانیان فهیم داخل کشور و سراسر جهان است.

رئیس دولت یازدهم گفت: دولت آرای مردم را امانتی بزرگ می‌داند و برای حراست از این امانت همه توان خود را به کار می‌برد.

روحانی ادامه داد: به ملت ایران اطمینان می‌دهم دولت، وزارت کشور، هیات های اجرایی و شورای نگهبان تلاش می‌کنند انتخابات کاملا قانونی و سالم برگزار کنند.

وی افزود: امروز هه چشمان دوستان و دشمنان به ایران دوخته شده که ملت ایران در شرایط حساس، حماسه سیاسی دیگری خواهند آفرید. انتخابات رقابت است.این رقابت تا ساعت ۸ صبح دیروز بود از ۸ صبح دیروز دیگر رقابتی نیست.

روحانی خاطرنشان کرد: تا امروز صبح فرصت برای فکر کردن بود امروز صرفا با آرامش پای صندوق رای رفتن و اقدامی سرنوشت نمودن است تمام جناح ها امروز که پای صندوق رفتند پیروزند.

وی گفت: همه احزاب در این مدت فعال و با نشاط بودند اینکه همه آمدند پیروزی است امیدوارم نتیجه انتخابات نشاط همگانی و سراسری برای همه کشور باشد.

رئیس جمهور تاکید کرد: هر مجلسی با نظر مبارک مردم بوجود آید برای ما محترم است همه به آرای اکثریت احترام می‌گذارند اتکای ما به اکثریت آرا و نگاه ما به صندوق آرا خواهد بود. دست همه آن‌ها که پای صندوق آرای خود را به صندوق میریزند می‌بوسم

ارسال نظرات