•  حسن روحانی دیروز چه می گفت؟
حسن روحانی دیروز چه می گفت؟

تاریخ: سه شنبه 26 آبان 1394//ساعت:23:43//گروه:اخبار//زیرگروه:دولت//شماره خبر:860

اگر ماهيت امريكا را براي مردم تشريح و تبيين كنيم كه تسليم‌شدن در برابر امريكا چگونه استقلال، عزت و حيثيت و آبروي جهاني ما را به خطر خواهد انداخت و چيزي هم نصيب مردم ما نخواهد شد، دستاوردهاي به مراتب بهتري به دنبال خواهد داشت.

گروه سیاسی بولتن: در مقاله آقاي روحاني در شماره 18 مجله راهبرد و در صفحه 9 مي‌خوانيم: «در انقلاب اسلامي ايران نيز مردم كه علماء را وارث انبياء مي‌دانستند و امام خميني(ره) را نجات‌بخش خود و مظهري از صفات پيامبر و به اصطلاح مايه‌هايي از كاريزماي پيامبر را در او مي‌ديدند و او را به‌عنوان طراح اسلام ناب و موجد افكار انقلابي با رهبري عملي توده‌هاي مظلوم و محروم و به‌وجود آورنده قدرت نوين انقلابي و بيداري و اتحاد يك ملت بزرگ‌ مي‌ديدند، با جان و دل وي را به رهبري خود برگزيدند.» (اصل مقاله را اینجا دانلود کنید)
 

حسن روحانی دیروز چه می گفت؟به گزارش بولتن نیوز، در همان مقاله و از صفحه 23 به بعد مي‌خوانيم: «در بحث جهاني‌شدن دورنماي جهان فردا اين‌چنين است؛ جهاني با يك قانون عام با يك بازار بزرگ، فرهنگ‌هاي شبيه به هم، الگوهاي جهاني و حتي نحوه فكر كردن مشابه، قضاوت مشابه و... مطرح است. در جهان فردا اگر قدرت لازم را نداشته باشيم، بلعيده مي‌شويم. به تعبير برخي از نويسندگان، جهاني‌شدن به صورت بلعيده شدن تجلي مي‌يابد و اقتصاد‌هاي مسلط جهاني، كشورهاي ضعيف را مي‌بلعند و حتي به افسانه حاكميت ملي خاتمه مي‌دهند. تلاش غرب بر اين است كه از اين روند به نفع خود سوءاستفاده كند و جهاني‌شدن را به «جهاني‌شدن ليبراليسم تغيير جهت دهد و آن را به جهاني‌شدن سرمايه‌داري، تجارت آزاد، دموكراسي و تكثر فرهنگي تبديل نمايد. حتي امريكايي‌ها در اين فكر هستند كه جهاني‌شدن را به مفهوم امريكايي شدن جهان، تغيير جهت دهند.» (اصل مقاله را اینجا دانلود کنید)


در همان مقاله و در صفحه 25 مي‌خوانيم: «غرب در فكر نوسازي فرهنگي ديگرجوامع بر اساس خودگرايي، اومانيسم، دموكراسي و پلوراليسم است و به دنبال توسعه سيطره فرهنگي بر كليه جوامع مختلف است.»(اصل مقاله را اینجا دانلود کنید)

در مقاله آقاي روحاني در مجله راهبرد، شماره 21 و در صفحه 50 مي‌خوانيم: «اگر ماهيت امريكا را براي مردم تشريح و تبيين كنيم كه تسليم‌شدن در برابر امريكا چگونه استقلال، عزت و حيثيت و آبروي جهاني ما را به خطر خواهد انداخت و چيزي هم نصيب مردم ما نخواهد شد، دستاوردهاي به مراتب بهتري به دنبال خواهد داشت. بايد براي مردم توضيح دهيم كه اگر يك قدم در برابر دشمن كوتاه بياييم، دشمن از ما عقب‌نشيني‌هاي بيش‌تري را خواهد خواست و اين عقب‌نشيني‌ها آن‌قدر ادامه خواهد يافت تا تسليم محض شويم.» (اصل مقاله را اینجا دانلود کنید)

در همان مقاله در صفحه 51 مي‌خوانيم: «امريكا كشوري قدرتمند است و از لحاظ تكنولوژي، قدرت نظامي و اقتصادي در بالاترين سطح قرار دارد، اما اين مسأله بدان مفهوم نيست كه هر چه اراده كند، انجام بشود. بلكه برعكس امريكا در اكثر توطئه‌هاي جهاني خود شكست خورده است.» (اصل مقاله را اینجا دانلود کنید)
 

در مقاله آقاي روحاني در مجله راهبرد، شماره 24، و در صفحه 27 مي‌خوانيم: «در مجموع ما در برابر تهديد امريكا دو نوع استراتژي بيش‌تر نمي‌توانيم داشته باشيم يا بايد در برابر امريكا نرمش نشان دهيم يعني قدم به قدم شروع كنيم به عقب‌نشيني و هر چه امريكايي‌ها مي‌گويند، اجرا كنيم. مي‌گويند اين كار را بكنيد انجام دهيم، مورد دوم را گفتند اجرا كنيم، مورد سوم گفتند، اجرا كنيم كه در نهايت منجر مي‌شود به تسليم جمهوري اسلامي ايران در برابر امريكا كه اين هم به مفهوم تغيير ماهيت نظام است. اساس هويت اين نظام، به استقلال است و الا اگر تبديل شود به يك نظامي كه در برابر ديگران تسليم باشد و هرچه مي‌گويند مجري باشد كه ديگر نظامي نيست كه براي آن، اين همه خون داده شد و شهيد داده‌ايم و اين همه اميد مردم مسلمان جهان به آن گره خورده است. همه عظمت بر مبناي ايستادگي و استقلال بوده است. بنابراين، در نهايت مي‌رسيم به يك نقطه‌اي كه هيچ‌كس در اين كشور تحمل نخواهد كرد و ناچاريم در يك نقطه روبروي امريكا بايستيم و لذا در آن نقطه، جنگ آغاز خواهد شد. يعني هم چوب را خورده‌ايم و هم پياز را، هم تسليم شده‌ايم و هم ابهت و عظمت ما از بين رفته است و هم يك روز بالاخره وارد جنگ خواهيم شد.» (اصل مقاله را اینجا دانلود کنید)


انتهای پیام/ 

ارسال نظرات