• تضعیف بی سابقه کانون خانواده در در آمریکا
تضعیف بی سابقه کانون خانواده در در آمریکا

تاریخ: سه شنبه 22 اردیبهشت 1394//ساعت:21:25//گروه:اخبار//زیرگروه:اجتماعی//شماره خبر:709

باشما: وضعیت خانواده های آمریکایی در حال حاضر بسیار آشفته و نابسامان است و این مساله بیش از همه بر کودکان و فرزندان تاثیر منفی دارد. تا زمانی که کانون خانواده در آمریکا مستحکم و تقویت نشود، هیچ امیدی به فردایی بهتر و روشن تر برای این کشور نمی توان داشت

دیدبان آمریکا  سرویس فرهنگی: خانواده یکی از ارکان و نهادهای اصلی جامعه محسوب می گردد زیرا  که رشد و تربیت سالم کودک تنها در کانون گرم خانواده و با حضور تومان پدر و مادر تضمین می شود. افزایش روزافزون طلاق و خانواده های تک والدی می تواند پیامدهای ناگواری را برای تربیت و رشد روانی و اجتماعی فرزندان  و در نتیجه کلیت جامعه رقم بزند. اگر در جامعه خانواده های قوی و مستحکمی نداشته باشیم، در نتیجه جامعه ی قوی و متسحکمی نیز نخواهیم داشت. متاسفانه، وضعیت خانواده در ایالات متحده هم چنان رو به زوال و وخامت است. نرخ ازدواج به کمترین میزان خود رسیده و ایالات متحده از لحاظ میزان طلاق رتبه اول را در جهان به خود اختصاص داده است.

علاوه بر رواج اشکالی جدید و افسارگسیخته ای از خانواده و رابطه زن و مرد، به رسمیت شناخته شدن حق ازدواج برای همجنس گرایان در بسیاری از ایالت ها، شکل سنتی خانواده را بیش از پیش در آمریکا مورد تهدید قرار داده است.  در طول تاریخ ایالات متحده، نهاد خانواده  در آمریکا هیچ گاه این قدر ضعیف نبوده و این مساله بی شک نشانه ای خطرناک و هشداردهنده برای آینده این کشور است. در قسمت نخست این نوشته به آمارها و واقعیت هایی در خصوص وضعیت نا به سامان خانواده از جمله کاهش چشم گیر میزان ازدواج و نرخ روزافزون طلاق در نتیجه رواج بی بندباری و عدم تامین شغلی و مالی و مشکلات اقتصادی و هم چنین افزایش سرم سام آور بیماری های مقاربتی در میان جوانان و نوجوانان در نتیجه روابط جنسی آزاد اشاره کردیم. آن چه در ادامه ملاحظه می کنید، بخشی دیگر از این واقعیت های تکان دهنده است که از اوج اضمحلال نهاد خانواده در ایالات متحده خبر می دهد ...

 

15) در نبود پدر، بسیاری از مادران مجرد در ایالات متحده برای امرار معاش با مشکلاتی جدی مواجه اند. متاسفانه، در حدود 42 درصد از تمام مادران مجرد در ایالات متحده با کوپن غذا شکم خود و کودکان شان را سیر می کنند. این از جمله عوامل مهمی است که می تواند زمینه ساز بزه کاری و فحشا در جامعه باشد.

 

16)  برآوردها حاکی از آن است که در حدود 50 درصد از تمامی کودکان آمریکایی تا قبل از 18 سالگی در دوره ای از زندگی خود نیازمند کوپن غذایی خواهند بود.

 

17) در حال حاضر، بیش از یک میلیون محصل مدارس دولتی در ایالات متحده بی خانمان اند. این اولین باری است که ایالات متحده با چنین وضعیت وخیمی از لحاظ تعداد افراد بی خانمان مواجه می شود.

 

18) ایالات متحده دارای بیشترین میزان بارداری در سنین نوجوانی در سراسر جهان است. در واقع، ایالات متحده میزان بارداری در افراد نابالغ در ایالات متحده دو برابر این میزان در کانادا و بیش از سه برابر فرانسه و بیش از هفت برابر ژاپن است.

 

19) در حال حاضر در ایالات متحده، در حدود 47 درصد کل دانش آموزان دبیرستانی حداقل دارای یک بیماری مقاربتی هستند.

 

 

 

20) حدودا از هر چهار دختر نوجوان در ایالات متحده، حداقل یک نفر مبتلا به یک بیماری مقاربتی است.

 

21) بر طبق یکی از بررسی های صورت گرفته، 24 درصد از کل نوجوانان آمریکایی مبتلا به یکی از بیماری های مقاربتی هستند، و این در حالی است که این افراد بدون توجه به توصیه پزشکی و بدون استفاده از وسایل پیشگیرنده هم چنان به برقراری روابط جنسی نامشروع ادامه می دهند.

 

22) شمار روزافزونی از کودکان آمریکایی به جای این که در سایه ی پرمهر پدر و مادر بزرگ و تربیت شوند، در پای فیلم های سینمایی، تلویزیون و بازی های ویدئویی رشد می کنند. به عنوان مثال، جوانان آمریکایی تا قبل زا سن 21 سالگی به طور میانگین 10 هزار ساعت را صرف بازی های ویدئویی می کنند.

 

23) آمریکایی ها به همراه بریتانیایی ها بیشترین ساعت تماشای برنامه های تلویزیونی در هفته را به خود اختصاص داده اند. در واقع خود همین مساله تماشای بیش از حد تلویزیون یکی از نشانه های عدم وجود ارتباط سالم و سازنده در خانواده است زیرا به جای آن که اعضا خانواده زمان بیشتری را با گفتگو و ارتباط با یکدیگر اختصاص دهند، این زمان را صرف تماشای برنامه های تلویزیونی می کنند.

 

24) سالانه بیش از سه میلیون مورد کودک آزاری در ایالات متحده گزارش داده می شود که این آزار از تنبیه بدنی تا سوءاستفاده جنسی را دربرمی گیرد.

 

25) ایالات متحده در واقع دارای بیشترین نرخ مرگ و میر ناشی از کودک آزاری در میان کشورهای پیشرفته است.

 

26) حدودا 20 درصد از کودکانی که در ایالات متحده قربانی آزار جنسی می شوند، کمتر از 8 سال سن دارند.

 

27) تخمین زده می شود که از هر چهار دختر آمریکایی، یک نفر تا قبل از رسیدن سن بلوغ مورد آزار و اذیت جنسی قرار بگیرد.

 

 

متاسفانه، این ها معضلاتی است که یک شبه حل نمی شود. نه تغییر سیاست مداران و نه صرف مخارج هنگفت هیچ کدام نمی تواند به این مشکلات پایان دهد. در واقع آن چه جامعه آمریکا به آن نیاز دارد یک تغییر و تحول دورنی است. ما باید نحوه رفتار و برخورد خود با یکدیگر را تغییر دهیم و به سمت رفتارهایی انسانی حرکت کنیم. آن چه جامعه آمریکا نیازمند آن است بازگشت به ارزش ها و اصول انسانی است. وضعیت خانواده های آمریکایی در حال حاضر بسیار آشفته و نابسامان است و این مساله بیش از همه بر کودکان و فرزندان تاثیر منفی دارد. تا زمانی که کانون خانواده در آمریکا مستحکم و تقویت نشود، هیچ امیدی به فردایی بهتر و روشن تر برای این کشور نمی توان داشت.

اخبار مرتبط
نظرات شما
  • نام : علیزاده
    تاریخ: شنبه 27 خرداد 1396// ساعت:18:46

    بعضی وقتها با خانواده بریم بیرون فرشی پهن کنیم ناهار یا شام رو بیرون از خونه بخوریم این یکی از لذت بخش ترین دور همی های خانوادگیه
ارسال نظرات