• فرهنگ تجاوز: حقیقتی تکان دهنده در جامعه آمریکا
فرهنگ تجاوز: حقیقتی تکان دهنده در جامعه آمریکا

تاریخ: شنبه 19 اردیبهشت 1394//ساعت:22:52//گروه:اخبار//زیرگروه:اجتماعی//شماره خبر:703

فرهنگ تجاوز، واژه ای عجیب و رفتاری تکان دهنده که امروزه در جامعه آمریکا به طور گسترده ای به چشم می خورد. این مسئله روز به روز فراگیرتر شده و در نتیجۀ نگرش های اجتماعی به جنسیت و تمایلات جنسی به صورت رفتاری متعارف درآمده است. فمینیست ها سال ها از شیوع فرهنگ تجاوز در جامعه آمریکا صحبت کرده اند. اما آن ها همیشه جاده را یک طرفه می رانند و هیچ گاه از انقلاب جنسی که در سال های 1960 و1970 میلادی از آن دفاع می کردند، صحبتی به میان نمی آورند. همان انقلاب جنسی که علت طغیان خشونت جنسی است که امروزه شاهد فوران آن در جامعه آمریکا هستیم.

دیدبان آمریکا-سرویس فرهنگی: فرهنگ تجاوز، واژه ای عجیب و رفتاری تکان دهنده که امروزه در جامعه آمریکا به طور گسترده ای به چشم می خورد. این مسئله روز به روز فراگیرتر شده و در نتیجۀ  نگرش های اجتماعی به جنسیت و تمایلات جنسی به صورت رفتاری متعارف درآمده است. فمینیست ها سال ها از شیوع فرهنگ تجاوز در جامعه آمریکا صحبت کرده اند.  اما آن ها همیشه جاده را یک طرفه می رانند و هیچ گاه از انقلاب جنسی که در سال های 1960 و1970 میلادی از آن دفاع می کردند، صحبتی به میان نمی آورند. همان انقلاب جنسی که علت طغیان خشونت جنسی است که امروزه شاهد فوران آن در جامعه آمریکا هستیم.

در دنیای امروز آمریکا، یکی ازدغدغه های والدین تنها گذاشتن کودکانشان در زمین های بازی است، چراکه صدها هزار آدم متجاوز در اطراف زمین های بازی کودکان پرسه می زنند و به دنبال طمعه ای برای اطفاء هوس های شوم خود هستند. طبق آمارها امروزه، به طور میانگین آمریکایی ها بیش از 5 ساعت از وقت خود رابه تماشای تلویزیون می گذرانند و بیشتر برنامه هایی هم که می بینند در مورد فزونی خواهی جنسی است و متأسفانه مهمترین پیامی که تلویزیون به مردم القا می کند، این است که ارزش یک زن به ظاهر اوست و هدف شماره یک هر مردی در آمریکا بدست آوردن آن زن برای داشتن ابطه جنسی با اوست.

جالب توجه است که حتی کودکان آمریکایی نیز تحت تأثیر این گونه برنامه ها هستند و به این فکر می کنند که چه لباسی بپوشند تا بیشتر جلب نظر کنند. به نظر می رسد فرهنگ فزون خواهی جنسی در آمریکا علاوه بر این که بر شهوت جنسی مردم دامن می زند، نادیده انگاشتن  تمام مرزهای سنتی جنسی را نیز به مردم القا می کند. در هر صورت نتیجه چنین بی پروایی جنسی و تبدیل شدن آن به یک فرهنگ چیزی جز فاجعه برای جامعه آمریکا به دنبال نخواهد داشت.

وقتی صحبت از تجاوز و فرهنگ تجاوز به میان می آید تصور عموم این است که زنان قربانیان اصلی این رفتار زشت هستند، اما این در حالی است که کودکان از شیوع تجاوز در جامعه شدیدترین لطمه ها را می خورند و قربانیان اصلی تجاوز کودکان و نوجوان هستند. برای مثال چندی پیش یک مرد 36 ساله لس آنجلسی یک دختر بچه 2 ساله را ربوده و پس از  تجاوز به او، دختر بچه را در پارکینگ یک رستوران رها کرد که توسط مأموران پلیس دستگیر شد. یک زن در حالی این دختر بچه را در پارکینگ رستوران پیدا می کند که برهنه بوده و از ترس به خود می لرزیده است و زمانی که پلیس برای بردن او به کلانتری از راه می رسد، دختر بچه از ترس نزدیک شدن پلیس مرد به او زنی را که او را پیدا کرده بود محکم در آغوش گرفته بود. این طور است که اعتماد یک دختر بچه به مردان جامعه خود از بین می رود و تا سالیان سال این تجربه تلخ با او خواهد بود.

 

در جامعه امروز آمریکا خطرات و تهدیدهای زیادی وجود دارند که مردم و به خصوص کودکان را تهدید می کند. این مسئله سبب شده که والدین بیشتر مراقب فرزندان خود باشند تا از دام افراد متجاوز ایمن بمانند. امروزه بسیاری از پدرها احساسی مانند پدری دارند که عکس خود و دخترش را در شبکه های اجتماعی منتشر کرده و روی پیراهن دخترش این جمله را نوشته است: «پسرها بروید کنار، پدر من این است».

 

 

این تصویر که بعد از بارگذاری آن در صفحه اجتماعی فیس بوک به سرعت منتشر شد، شاید در وهله اول خنده دار به نظر آید اما حقیقتی است تلخ از جامعه ای که والدین آن، آن قدر خطر را به فرزندان خود نزدیک می بینند که خود را ملزم می دانند تا برای حفظ امنیت کودکان خود از چنین روش هایی استفاده کنند.

 

 

آمارهای فراوانی وجود دارد که از فراگیر شدن فرهنگ تجاوز در آمریکا خبر می دهد:

18 درصد ازکل زنان ایالات متحده اظهار داشته اند که در مرحله ای از  زندگی خود مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند.

 

بیش از 50 درصد از تمام تجاوزات جنسی در حدود یک مایلی خانه قربانیان اتفاق افتاده است.

 

نوجوانان بین سن 16 تا 19 سال، 5/3 بار بیش از مردم عادی قربانی تجاوز جنسی یا تلاش برای تجاوز جنسی بوده اند.

 

67 درصد از قربانیان تجاوزات جنسی در آمریکا کودکان هستند.

 

طبق آمارها امروزه، در ایالات متحده از هر چهار دختر نابالغ ، یک نفر مورد تجاوز جنسی قرار می گیرد.

 

60 درصد از پسرانی که مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند و 80 درصد از دخترانی که قربانی سوء استفاده جنسی بوده اند، اعلام کرده اند که متجاوز یا از نزدیکان آن ها بوده اند و یا آن ها را می شناخته اند.

 

20 درصد از کودکانی که قربانی سوءاستفاده جنسی  بوده اند، کمتر از 8 سال دارند.

 

در ایالت کالیفرنیا  به تنهایی 106216 مورد تجاوز جنسی به ثبت رسیده است.

 

طبق گزارش محققان،  دو سوم قربانیان تجاوز جنسی در ایالات متحده زیر 18 سال هستندکه از میان آن ها 58 درصدشان 12 سال یا کمتر دارند.

 

این مسئله شامل ارتش ایالات متحده نیز می شود:

این مسئله بسیار تکان دهنده است که هر ساله در ارتش ایالات متحده هزاران مورد تجاوز جنسی اتفاق می افتد که بیشتر آن ها تجاوز مرد به مرد است.

 

 

این آمارها نشان می دهد که جامعه آمریکا در میان انبوهی از تصاویر و صحنه های مروج برهنگی و جنسی قرار دارد. این در حالی است که آمارخشونت های جنسی و تجاوز به زنان و کودکان و حتی مردان به صورت فزآینده در رسانه های آمریکا منتشر می شود، به گونه ای که از نظر برخی از جامعه شناسان آمریکایی تجاوز و خشونت به عنوان بخشی از فرهنگ آمریکایی درآمده است. ایالات متحده همیشه خود را الگو و الهام بخش سایر کشورها معرفی کرده و باعث شده است تا بسیاری از مردم دیگر جوامع  مجذوب ظواهر پرزرق و برق جامعه آمریکا گردند، و این در حالی است که از ویرانی اخلاقی که در زیر این ظاهر زیبا در حال وقوع است آگاهی ندارند.

ارسال نظرات