• احتمال حملات داعش در خاک ایالات متحده
احتمال حملات داعش در خاک ایالات متحده

تاریخ: یکشنبه 6 اردیبهشت 1394//ساعت:21:35//گروه:اخبار//زیرگروه:داعش//شماره خبر:686

می توان گفت که داعش به خاک آمریکا رسیده است و مقام های امنیتی این کشور با عواملی در خاک خود مواجه هستند که برای حملات تروریستی آماده می شوند؛ همچنین داعش شهروندان آمریکایی را که عنصرهایی از این کشور هستند در سوریه و عراق تحت آموزش و تعلیم دارد که ممکن است در آینده ای نه چندان دور پای به خاک وطن خود بگذارند تنها با این هدف که عامل یک حمله تروریستی مرگبار باشند.

دیدبان آمریکا: پلیس فدرال آمریکا درباره تهدید تروریستی احتمالی در این کشور در حال تحقیق است؛ تهدیدی که مقامات امنیتی آمریکا گفتند که داعش به احتمال زیاد پشت این تهدیدات است.

شبکه خبری س.ان.ان به نقل از مقامات آمریکایی، نوشته است که جاسوسی از طریق شنود مکالمات و بازرسی های اینترنتی، مقام ای امنیتی آمریکا را به شکل گیری توطئه تروریستی در خاک ایالات متحده آمریکا مشکوک کرده است.

به علت همین دستاوردهای اطلاعاتی، مقامات تدابیر امنیتی را در مناطقی از کالیفرنیا که تحقیقات اف.بی.آی در آنجا در جریان است افزایش داده اند و در برخی دیگر از شهرهای ایالات متحده هم  تدابیر امنیتی احتیاطی برقرار شده و یا شدت گرفته است.

همچنین آژانس امنیت حمل و نقل آمریکا به واحدهای امنیتی محلی و پلیس هشدار داده که تدابیر امنیتی در اطراف فرودگاه‌ها را افزایش دهند.

با وجود تشدید تدابیر امنیتی هنوز هیچ فردی دستگیر نشده و ماهیت و جدیت این تهدید نیز نامشخص است. همچنین مقامات اعلام کردند مشخص نیست این تهدید احتمالی مرتبط با حمل و نقل هوایی باشد.

یک سخنگوی وزارت امنیت داخلی آمریکا نیز به سی.ان.ان گفته است که این وزارتخانه چندین اقدام امنیتی از جمله «تدابیر پیشرفته امنیتی در چندین فرودگاه خارجی و افزایش بازرسی تصادفی از مسافران عازم آمریکا و چمدان‌های آنان» را اتخاذ کرده است.

جیمز کامی، مدیر اف.بی.آی گفته است که تحقیقات درباره افرادی که مظنون به حمایت از داعش هستند در سراسر آمریکا در حال انجام و تشدید شدن است.

مقامات آمریکایی در ماه‌های اخیر درباره شهروندان جوان آمریکایی که در پی ملحق شدن به داعش یا کمک کردن به این گروه تروریستی هستند، هشدار داده‌اند.

قبل از این داعش با انتشار ویدئویی در اوایل ماه آوریل از حامیان خود خواسته بود به آمریکا حمله کنند. این گروه تروریستی تهدید کرده بود با اجرای حمله‌ ای تروریستی مشابه حملات 11 سپتامبر 2001 در نیویورک و واشنگتن «آمریکا را دوباره به آتش خواهد کشید.»

 

 

 

 

آیا داعش به آمریکا رسیده است؟

شواهد نشان می دهد که داعش هر روز بر نفوذ خود در ایالات متحده ی افزاید. اگر چه در این روزها مقامات امنیتی تدابیر حفاظتی را در اطراف ترمینال ها و فرودگاه ها افزایش داده اند اما باید گفت که داعش آنچنان بر برخی از شهروندان آمریکایی نفوذ دارد که به احتمال زیاد تهدیدات تروریستی این گروه از طریق نفوذ فکری صورت گیرد. عوامل داعش هر لحظه از طریق فضای مجازی و دیگر مجارهای ارتباطی تلاش می کنند که شهروندان آمریکا را که در این کشور یا هر نقطه ای از جهان هستند، تحت تاثیر عقاید خود قرار دهند و در نهایت از طریق آنها حملات تروریستی را عملی کنند.

بنابراین تهدید تروریستی داعش به احتمال زیاد نه از طریق فرودگاه و ترمینال بلکه از طریق تسلط فکری و مجاری ارتباطی غیر مجازی عملی می گردد. یا این تهدید از طریق شهروندان آمریکایی که در سوریه و عراق توسط داعش آموزش دیده اند، عملی خواهد شد.

موسسه اطلاعات و ضد تروریسم در واشنگتن  تخمین زده است که تعداد جنگجویان عضو گروه تروریستی داعش میان ۲۰ تا ۲۵ هزار تن در نوسان است که رقم قابل توجهی از این 12 هزار تن از شهروندان کشورهای غربی هستند؛ یعنی کسانی هستند که معمولا به راحتی می توانند به امریکا رفت و آمد کنند. مقامات وزارت خارجه آمریکا اعلام کردند که بیش از 100 تن از شهروندان این کشور به گروه داعش پیوستند اما گزارش های غیر رسمی این رقم را بسیار بالاتر اعلام کردند. آنها آموزش های نظامی حرفه ای دیدند و از نظر اعتقادی آمادگی انجام هر کاری را خواهند داشت.

چالش حملات تروریستی داعش در خاک ایالات متحده، وقتی به این واقعیت توجه شود که  داعش از اینترنت به جذب امریکایی ها مشغول است و آنها را تشویق به انجام حملات تروریستی می کند، بسیار نگران کننده است. این گروه بخش مهمی از نیروهای خود را مامور جذب افراد جدید از طریق همین شبکه ها کرده است. شهروندان غربی که اکنون به داعش پیوستند به خوبی می دانند که چگونه از طریق شبکه های اجتماعی با هموطنان و هم کیشان خود ارتباط برقرار کنند و بر چه موضوعاتی انگشت بگذارند که آنها را به سوی سوریه بکشاند و یا آنها را به انجام حملات تروریستی تشویق کند.

بنابراین می توان گفت که داعش به خاک آمریکا رسیده است و مقام های امنیتی این کشور با عواملی در خاک خود مواجه هستند که برای حملات تروریستی آماده می شوند؛ همچنین داعش شهروندان آمریکایی را که عنصرهایی از این کشور هستند در سوریه و عراق تحت آموزش و تعلیم دارد که ممکن است در آینده ای نه چندان دور پای به خاک وطن خود بگذارند تنها با این هدف که عامل یک حمله تروریستی مرگبار باشند.

ارسال نظرات